Prečo Devon Rex a felinoterapia?

z našich dlhoročných skúseností s mačkami rôznych plemien (perzská, britská, kartúzska, sibírska, bežná "domáca", Devon Rex) vyplýva, že práve Devon Rex má oproti iným plemenám výnimočné predpoklady pre felinoterapiu.

Jeho osobnosť je dosť odlišná od ostatných mačiek - s trochou preháňania môžeme povedať, že je kombináciou mačky, psa a opice (? :-). Prejavuje sa nižšou mierou plachosti, a úžasnou spoločenskosťou. Je fascinujúce vidieť 3 Devonov, ktorí sa "naskladajú" do jedného pelecha, aj keď sú hneď vedľa 2 ďalšie, alebo ako si vzájomne čistia kožúšky a trávia čas pri veselých hrách. So "svojim" človekom neustále nadväzuje očný kontakt, reaguje na jeho správanie, tón hlasu, dokonca na mimiku a niektoré slová; komunikuje s ním veľkým repertoárom mačacích "slov". Jeho  vzťah k ľuďom môžme nazvať oddanosťou a zbožňovaním, a ani v nepriaznivých situáciách nikdy nepoužije voči človeku drápky či zuby. Devon sa neustále snaží byť v prítomnosti svojich ľudí. Vyznačuje sa vysokou, ale primeranou mierou aktivity, je hravý, zvedavý, reagujúci na podnety a zábavný.

Devon Rex vynikajúco znáša fyzickú manipuláciu, a bez výhrad toleruje aj opakované dotyky na brucho a zadnú časť tela, alebo "drsnejšie" dotyky (čo zvyčajne môže byť aj pri inak prítulnej mačke nebezpečné).  Je trénovateľný, a dokáže sa naučiť chodiť na vodítku, aportovať a reagovať na povely. Jeho fyzické predpoklady pre felinoterapiu sú skvelé - je subtílny, menšieho (aj keď atletického) vzrastu, čo umožňuje ľahkú manipuláciu aj dieťaťom alebo handikepovanou osobou. Patrí k nim aj vyššia fyzická teplota ako iné mačky (39°C) – využíva sa pri prikladaní na postihnuté častí tela.

A nakoniec - Devon Rex má nezvyčajný exotický zjav (podobajúci sa na škriatka) s veľkými začudovanými očami a XXL ušnicami. Jeho zjav očarí a veľmi zaujme nielen deti, ale aj dospelých.


Kontakt

OZ Felinoterapia

+421 903 304 384Novinky

11.05.2020 00:00

Felinoterapia v relácii Inkognito

Ďakujeme za skvelú príležitosť predstaviť...

Celý článok

—————

15.11.2019 00:00

Článok v časopise Pes a Mačka: Moja cesta felinoterapie

Ďakujeme pani Csókovej z časopisu Pes a mačka za...

Celý článok

—————